دکوراسیون داخلی

بهترین ترکیب رنگ‌ها برای دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون-آشپزخانه

درست است که هر سال رنگ جدیدی به عنوان رنگ سال اعلام می‌شود و بسیاری از طراحان سراسر دنیا سعی می‌کنند این رنگ‌ها را در طراحی‌های خود بگنجانند اما در این بین بعضی از ترکیب‌ رنگ‌ها بی‌زمان و همیشگی هستند. به این معنی که این رنگ‌ها همواره جذابیت خود را حفظ می‌کنند و از مد نمی‌افتند. در مطلب امروز دیوان دکور قصد داریم چند ترکیب رنگ جذاب دکوراسیون آشپزخانه را با هم مرور کنیم که هیچ‌وقت خسته کننده و قدیمی نمی‌شوند.

اگر مشغول طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزلتان هستید یا تمایل دارید تغییراتی در این فضا ایجاد کنید مطلب امروز را ازدست ندهید. با توجه به علاقه و سلیقه خود می‌توانید از این رنگ‌ها برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. با ما همراه باشید.

۱- ترکیب آرامش‌بخش خاکستری و آبی

دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب خاکستری و آبی تقریبا هیچگاه تکراری نمی‌شود. این ترکیب برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار آرامش‌بخش و در عین حال زیبا و جذاب است. خاکستری و آبی هر دو رنگ‌هایی آرامش‌بخش هستند. آشپزی کردن در آشپزخانه‌ای با ترکیب این دو رنگ اضطراب‌هایتان را کاهش می‌دهد و حالتان را نیز بهتر خواهد کرد.

۲- زرد روشن در دکوراسیون آشپزخانه

زرد روشن که اتفاقا یکی از رنگ‌های سال ۲۰۲۱ نیز هست می‌تواند انتخاب جذابی برای دیوارها یا کابینت‌های آشپزخانه باشد. رنگ زرد حس گرما، نشاط و روشنایی را برایتان به ارمغان می‌آورد. برای متعادل کردن زرد در دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید از رنگ‌های آبی، سبز و سفید کمک بگیرید.

۳- سفید و طوسی برای آشپزخانه‌ای مدرن

رنگ‌های روشن مانند سفید و طوسی همواره جذاب و دلپذیرند. این رنگ‌ها حس مدرن بودن، تمیزی و روشنی را به ذهن القا می‌کنند و به همین دلیل همواره گزینه‌های خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه هستند. مزیت این رنگ‌ها علاوه بر اینکه همیشه مد روز هستند این است که به خوبی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شوند. با یک ظرف میوه، یک گلدان پر از گل و یا ظرف‌های رنگی می‌توانید کمی رنگ به ترکیب سفید و طوسی در دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید.

۴- طرح چوب در کنار رنگ‌های خنثی و طبیعی

طرح چوب و رنگ‌های خنثی به دلیل بافت طبیعی، تکراری و خسته‌کننده نمی‌شوند. رنگ‌های طبیعی برای آشپزخانه‌‌های سبک مینیمال انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. در کنار بافت چوب می‌توانید از سنگ و فلز نیز استفاده کنید. ترکیب چوب و سنگ از ترکیب‌های پرطرفدار و جذاب در دکوراسیون آشپزخانه به حساب می‌آید.

چوب روشن در ترکیب با رنگ سفید نیز ظاهری مدرن و مینیمال به وجود می‌آورد.

۵- ترکیب کلاسیک سفید و مشکی

دکوراسیون آشپزخانه

ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی نیز یکی از ترکیب رنگ‌های کلاسیک است که تقریبا در هر فضایی می‌توان از آن استفاده کرد. برای داشتن فضایی لوکس و جذاب می‌توانید از ترکیب سفید و مشکی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید.

۶- ترکیب جذاب آبی و سفید

دکوراسیون آشپزخانه

یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه ترکیب رنگ‌های آبی و سفید است. این ترکیب با آبی روشن ظاهری روشن و خودمانی به فضا می‌دهد و با آبی تیره شیک و کمی رسمی می‌شود.

با افزودن رنگ نقره‌ای در جزییاتی مانند دستگیره کابینت‌ها و شیرآلات جذابیت این ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه دو چندان خواهد شد.

۷- کابینت‌هایی قهوه‌ای تیره

دکوراسیون آشپزخانه

در مورد چوب و رنگ‌های طبیعی گفتیم اما در آنجا بیشتر چوب‌های روشن مد نظر بود. چوب‌های تیره نیز یکی از پرکاربردترین متریال‌ها برای کابینت آشپزخانه هستند که هیچگاه از مد نمی‌افتند. قابلیت مهم رنگ‌های تیره و به طور خاص قهوه‌ای تیره امکان ترکیب شدن آن‌ها با رنگ‌های مختلف است. با توجه به سبک طراحی داخلی مورد نظرتان می‌توانید از رنگ‌های روشن یا خنثی در ترکیب با چوب تیره استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *